Comments

Comments

Members: 830
0
Your rating: None
4.75
Average: 4.8 (4 votes)

Comments

Admin's picture
Submitted by Admin on Sat, 2017-07-01 18:10

Nie wiem, na czym polega problem z identyfikacją porcelany, więc odpowiem w kilku zdaniach...

Należy przejść na stronę identyfikacji, rozwinąć filtry i wybrać lub podać odpowiednie kryteria, a jako wynik otrzymujemy listę sygnatur spełniających podane kryteria.
Po znalezieniu właściwej sygnatury, klikamy na nazwę fabryki i przechodzimy na jej stronę, gdzie znajduje się zbiór lub zbiory sygnatur tej fabryki wraz z datami stosowania i innymi informacjami.

siekiera125's picture
Submitted by siekiera125 on Fri, 2018-05-25 19:49

Myślę,że ten Pan ma jednak rację,te filtry nie działają za dobrze:( Wpisujemy np.Niemcy,Turyngia,w podpowiedziach jest Volkstedt...a nic się nie wyszukuje:(...na starej stronie sygnatury24 wpisujemy to samo i wszystko jest...czyli coś jest nie tak :)
To samo Polska,Górny Śląsk,Tułowice = 0 ,Polska,Górny Śląsk = 0 , a przecież może się zdarzyć,że mamy coś co "wyglądu widać",że jest ze "starego śląska" i chcemy przejrzeć wszystkie znaki Ślaska,a nie da rady:(...a na sygnatury24,można było :)...pozdrawiam :)

Admin's picture
Submitted by Admin on Wed, 2018-06-27 04:52

To prawda. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że na tym etapie realizacji projektu, jeszcze nie wszystkie sygnatury zostały przeniesione do nowej bazy danych. Otrzymane "zerowe" wyniki wyszukiwania w podanych wyżej przypadkach wynikają z tego, że obecnie kończę przenoszenie i uzupełnianie znaków porcelany niemieckiej, co jeszcze musi trochę potrwać. Jednak już teraz baza zawiera ok. 11,5 tysiąca pozycji. Po zakończeniu przenoszenia, baza będzie zawierała co najmniej 14,5 tysiąca sygnatur, a więc ok. 2,5 tysiąca więcej niż w bazie pierwotnej.

Proszę więc o zrozumienie, że wyszukiwanie informacji, tłumaczenie tekstów, ponowna weryfikacja i opracowanie nowych sygnatur i grafik musi potrwać. Z tego też powodu wciąż dostępna jest baza w starej wersji, gdzie możliwe jest wyszukiwanie znaków z fabryk i manufaktur także z Polski i Rosji, jak również brakujących w nowej bazie znaków z fabryk Turyngii. Pomimo tego, zachęcam do korzystania z nowej bazy i traktowanie starej wersji jako "koło ratunkowe".

Między innymi z powyższych powodów na stronie głównej umieściłem informację, że jest to testowa wersja portalu. Pozdrawiam wszystkich użytkowników i życzę wielkiej przygody w odkrywaniu tajemnic porcelany.